Proč jet na tábor právě s námi

1. PŮL STOLETÍ TRADICE

160. PS Vampoš patří k nejstarším pionýrským skupinám nejen v Praze, ale i v celé České republice. V Praze fungujeme už od roku 1967 a od roku 1969 pořádáme nepřetržitě letní tábory. Díky tomu nám s organizací pomáhají nejen původní účastníci, ale i mnoho jejich vlastních dětí, které s námi vyrostly.

2. MÁME SILNÉ ZÁZEMÍ

Naše skupina je součástí jedné z největších dětských organizací v České republice - zapsaného spolku Pionýr.

3. MÁME KVALIFIKOVANÉ VEDOUCÍ

Všichni vedoucí procházejí školením Pionýra a mají složenou předepsanou kvalifikaci pro výkon jejich funkce. Stejně tak musí mít zdravotní potvrzení o schopnosti pracovat s dětským kolektivem a vedoucí, podílející se na přípravě stravy, mají zdravotní průkazy pracovníka v potravinářství.

Číst dál...

Naši vedoucí

 

 
 

Michal Matuška (Michi) je nově náčelníkem celé skupiny a také naším statutárním zástupcem (takže ho nezapomeňte slušně pozdravit a sem  tam oprášit). Pravidelně s námi jezdí na tábory od roku 1997, ale potkat jste ho tu mohli i dříve. Vzhledem ke své původní profesi kuchař-číšník jsme moc rádi, že ho můžeme mít také za šéfa táborové kuchyně.

Číst dál...

Historie skupiny

Znak 160. PS VampošTento pionýrský oddíl (později i pionýrská skupina) patří k nejstarším nepřetržitě pracujícím oddílům v Praze. Jeho úplné začátky se datují rokem 1966 a  předchůdci dnešních členů oddílu (kteří už překročili padesátku) žili a mnozí dodnes žijí v Březové u Sokolova a ve Varnsdorfu. Vedoucími tohoto oddílu byli vojáci z vojenských posádek ve výše uvedených lokalitách. Od roku 1968 již byli členové oddílu pražáci a až o hodně později i děti z jiných českých měst (Plzeň, Klatovy, Sušice atd.). Pod názvem Vampoš začal oddíl pracovat od roku 1970. Název skupiny vznikl přesmyčkou názvu oddílu a jmen vedoucích (Pionýrský oddíl Vládi a Míry Švecových).

Číst dál...

Kde už jsme všude byli

Přehled našich táborůKde už jsme všude byli aneb přehled táborů kam až naše paměť sahá... Paměť je ale už za ta léta možná malinko děravá (však je těch táborů taky pěkná řádka) nebo tu mohl řádit tiskařský šotek, takže kdybyste objevili nějakou chybku, dejte nám o ní vědět.

Číst dál...

Řekněte o nás taky kamarádům!

 

 

Pionýr

NNO

To je kůň (video)

Maskování při hře ,,Pašeráci" (video)

Táborové koupání (video)